HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 02 Mars 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
KlasifikimiPozicioni EkipiPk Nd F B H +/- Glv
1Dinamo5830184848:3216
2Besa4930147932:248
3Tirana47301451132:275
4Laci4530129930:255
5Shkumbini42301261228:271
6Flamurtari41301181137:343
7Vllaznia40301171231:36-5
8Teuta39301161328:36-8
9Skenderbeu38301081236:37-1
10Apolonia38301081236:38-2
11Kastrioti36301161329:33-4
12Gramozi2330581717:35-18


KAMPION - Liga e Kampioneve Europa Lige Play-out Kategoria 1-re 


Point additions/deductions:
* Kastrioti penalizohet me 3 pike.