HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 15 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Vala Superliga Kosove 2016-17
Team Info - DRITA
DRITA
Club Name:KF DRITA
Team Name:DRITA
Short Name:DRI

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2016-17 Raiffeisen Liga - Kosove 10 22 21 5/6/11 12:20 0
2015-16 Raiffeisen Liga - Kosove 8 31 38 10/8/13 33:40 0
2014-15 Raiffeisen Liga - Kosove 10 29 30 7/9/13 24:33 0
2013-14 Raiffeisen Liga - Kosove 7 28 38 10/8/10 33:31 21
2012-13 Raiffeisen Liga - Kosove 7 33 45 11/12/10 44:45 21
2011-12 Raiffeisen Liga - Kosove 5 33 47 13/8/12 44:42 21