HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)FERONIKELI3221562568
2same(2)HAJVALIA3116781655
3same(3)TREPCA 8931156102151
4same(4)BESA3114512847
5same(5)GJILAN3113711246
6same(6)KF LLAPI3112811344
7same(7)PRISHTINA3112712-343
8same(8)DRITA3110813-738
9same(9)LIRIA3110813-1238
10same(10)DRENICA3211417-1037
11same(11)KF ISTOGU319418-1731
12same(12)KOSOVA(V)316718-2625


Champions Champions League Qualification Champions League Europa League UI Cup Relegation