HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)FERONIKELI2918562259
2same(2)HAJVALIA2915771552
3up(5)GJILAN291379546
4down(3)TREPCA 8929136101145
5down(4)BESA2913511844
6same(6)KF LLAPI2911810241
7up(8)DRITA2910712-337
8up(9)PRISHTINA2910712-537
9down(7)LIRIA299812-735
10same(10)DRENICA2910415-1134
11same(11)KF ISTOGU299317-1630
12same(12)KOSOVA(V)296716-2125


Champions Champions League Qualification Champions League Europa League UI Cup Relegation