HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Vala Superliga Kosove 2016-17
Team Info - FERIZAJ
FERIZAJ
Address:KF FERIZAJ, Klubi Futbollistik Ferizaj, Kosova,  Ferizaj, Republika e Kosoves 
Club Name:KF FERIZAJ
Team Name:FERIZAJ
Short Name:FER

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2016-17 Raiffeisen Liga - Kosove 9 23 21 4/9/10 17:24 0
2014-15 Raiffeisen Liga - Kosove 11 29 18 4/6/19 19:48 0
2013-14 Raiffeisen Liga - Kosove 2 27 45 13/6/8 34:24 19
2010-11 Raiffeisen Liga - Kosove 12 22 17 4/5/13 19:46 23
2009-10 Raiffeisen Liga - Kosove 9 25 32 9/5/11 21:27 27