HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 07 Shkurt 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
Team statistics - DRITA
General
Matches played: 31
Win: 10
Draw: 8
Lost: 13
Highest home win:
DRITA - KOSOVA(V)

5-1
Highest home lost:
DRITA - TREPCA 89

0-4
Highest away win:
DRENICA - DRITA

0-4
Highest away lost:
TREPCA 89 - DRITA

5-1
Goals
Goals for: 33
Goals for per match: 1.06
Goals against: 40
Goals against per match: 1.29
No goals against: 10
Home games statistics
Home games percentage: 0.45
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 34
Goals per match: 2.27
Goals for18
Goals for per match: 1.2
Goals against16
Goals against per match: 1.07
Away games statistics
Away games percentage: 0.52
Matches total: 17
Matches played: 16
Total goals (for and against): 39
Goals per match: 2.44
Goals for15
Goals for per match: 0.94
Goals against24
Goals against per match: 1.5
Goals per matchday