HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 23 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
Team statistics - DRITA
General
Matches played: 29
Win: 7
Draw: 9
Lost: 13
Highest home win:
DRITA - DRENICA

4-0
Highest home lost:
DRITA - FERONIKELI

1-3
Highest away win:
KOSOVA(V) - DRITA

0-1
Highest away lost:
DRENICA - DRITA

5-0
Goals
Goals for: 24
Goals for per match: 0.83
Goals against: 33
Goals against per match: 1.14
No goals against: 10
Home games statistics
Home games percentage: 0.47
Matches total: 14
Matches played: 14
Total goals (for and against): 29
Goals per match: 2.07
Goals for18
Goals for per match: 1.29
Goals against11
Goals against per match: 0.79
Away games statistics
Away games percentage: 0.53
Matches total: 16
Matches played: 15
Total goals (for and against): 28
Goals per match: 1.87
Goals for6
Goals for per match: 0.4
Goals against22
Goals against per match: 1.47
Goals per matchday