HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
Team Info - Bylis
Bylis
Club Name:KF Bylis
Team Name:Bylis
Short Name:Byl

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2020-21 Kategoria Superiore 1 0 0 0/0/0 0:0 0
2019-20 Kupa e Shqiperise 5 8 0 4/1/3 13:9 0
2019-20 Kategoria Superiore 7 36 51 12/15/9 46:38 0
2018-19 Kupa e Shqiperise 9 4 0 2/0/2 7:6 0
2018-19 Kategoria 1 2 18 42 13/3/2 27:6 0
2017-18 Kupa e Shqiperise 9 3 0 2/0/1 6:3 0
2016-17 Kategoria 1 4 0 19 0/0/0 0:0 0
2016-17 Kategoria 1 4 18 38 11/5/2 23:10 0
2016-17 Kupa e Shqiperise 8 4 0 2/1/1 8:5 0
2016-17 Kategoria 1 1 0 0 0/0/0 0:0 0
2015-16 Kupa e Shqiperise 6 4 0 2/1/1 9:3 0
2015-16 Kategoria Superiore 9 36 32 8/8/20 27:52 37
2014-15 Kategoria 1 4 27 53 17/2/8 44:25 33
2013-14 Kupa e Shqiperise 6 2 0 0/0/2 2:4 14
2013-14 Kategoria Superiore 12 33 24 5/9/19 20:54 33
2012-13 Kupa e Shqiperise 4 1 0 0/0/1 0:1 11
2012-13 Kategoria Superiore 10 26 30 9/6/11 32:29 34
2011-12 Kupa e Shqiperise 6 5 11 3/2/0 13:4 0
2011-12 Kategoria Superiore 7 26 35 9/8/9 40:37 31
2010-11 Kupa e Shqiperise 6 6 13 4/1/1 11:7 0
2010-11 Kategoria Superiore 6 33 43 13/4/16 44:48 39
2009-10 Kategoria 1 1 30 69 22/3/5 57:26 26