HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Orgest GAVA

Personal data

Picture of Orgest GAVA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Orgest GAVA
Birthday (Age):29. Mars 1990 (34)
Jersey Number:19
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 23/08/2015KukësivsBylis101--1-----
Saturday, 12/09/2015TiranavsBylis100--------
Sunday, 20/09/2015LacivsBylis100--------
Saturday, 26/09/2015BylisvsSkenderbeu100--1-----
Saturday, 31/10/2015BylisvsVllaznia0101-------
Sunday, 08/11/2015BylisvsKukësi1001-------
Wednesday, 18/11/2015TerbunivsBylis100--------
Monday, 23/11/2015BylisvsTirana100--1-----
Saturday, 28/11/2015BylisvsLaci100--1-----
Thursday, 03/12/2015SkenderbeuvsBylis100--------
Monday, 07/12/2015BylisvsTeuta100--------
Saturday, 19/12/2015BylisvsFlamurtari100--------
Wednesday, 23/12/2015VllazniavsBylis100--------
Sunday, 31/01/2016KukësivsBylis100--1-----
Saturday, 06/02/2016BylisvsTerbuni100--------
Saturday, 13/02/2016TiranavsBylis100--------
Sunday, 21/02/2016LacivsBylis101--------
Sunday, 28/02/2016BylisvsSkenderbeu100--1-----
Wednesday, 09/03/2016BylisvsPartizani100--------
Sunday, 13/03/2016FlamurtarivsBylis100--------
Sunday, 20/03/2016BylisvsVllaznia100--------
Saturday, 02/04/2016BylisvsKukësi100--------
Saturday, 09/04/2016TerbunivsBylis010--------
Sunday, 17/04/2016BylisvsTirana100--------
Monday, 25/04/2016BylisvsLaci100--2-----
Saturday, 30/04/2016SkenderbeuvsBylis100--------
Wednesday, 04/05/2016BylisvsTeuta100--1-----
Saturday, 14/05/2016BylisvsFlamurtari100--------
Wednesday, 18/05/2016VllazniavsBylis100--1-----
Games total27222-10-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2017-18Lushnja22-1--------
Kategoria Superiore 2015-16Bylis16151-2-10-----
Kategoria Superiore 2014-15Elbasani1212-21-5-----
Kategoria 1 2013-14Elbasani------------
Kategoria Superiore 2012-13Shkumbini------------
Kategoria 1 2012-13Elbasani------------
Kategoria 1 2011-12Elbasani22--3-1-----
Kategoria Superiore 2010-11Elbasani------------
U-21 InternationalsShqiperia U-2122----------
Kategoria 1 2009-10Elbasani10822-15-----
Career Total4441356121-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2017-182017-18LushnjaMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16BylisMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15ElbasaniMesfushor
Kategoria 1 2013-142013-14ElbasaniMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13ShkumbiniMesfushor
Kategoria 1 2012-132012-13ElbasaniMesfushor
Kategoria 1 2011-122011-12ElbasaniMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11ElbasaniMesfushor
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor
Kategoria 1 2009-102009-10ElbasaniMesfushor