HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Orgest GAVA

Personal data

Picture of Orgest GAVA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Orgest GAVA
Birthday (Age):29. Mars 1990 (34)
Jersey Number:8
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 23/08/2014ElbasanivsSkenderbeu100--------
Sunday, 31/08/2014KukësivsElbasani100--------
Wednesday, 10/09/2014ElbasanivsTeuta101--------
Sunday, 14/09/2014TiranavsElbasani100--------
Saturday, 20/09/2014ElbasanivsFlamurtari100--------
Saturday, 27/09/2014VllazniavsElbasani100--1-----
Sunday, 05/10/2014ElbasanivsApolonia100--1-----
Sunday, 26/10/2014PartizanivsElbasani100--------
Sunday, 02/11/2014ElbasanivsKukësi100--------
Saturday, 08/11/2014TeutavsElbasani100--1-----
Sunday, 23/11/2014ElbasanivsTirana101--------
Sunday, 07/12/2014ElbasanivsVllaznia100--------
Wednesday, 17/12/2014LacivsElbasani100--------
Saturday, 20/12/2014ElbasanivsPartizani100--------
Sunday, 25/01/2015ElbasanivsSkenderbeu100--------
Saturday, 31/01/2015KukësivsElbasani100--------
Sunday, 08/02/2015ElbasanivsTeuta100--------
Saturday, 14/02/2015TiranavsElbasani100--------
Sunday, 22/02/2015ElbasanivsFlamurtari100--------
Saturday, 28/02/2015VllazniavsElbasani100--------
Saturday, 21/03/2015SkenderbeuvsElbasani1001-1-----
Sunday, 12/04/2015TeutavsElbasani100--------
Saturday, 18/04/2015ElbasanivsTirana100--------
Saturday, 25/04/2015FlamurtarivsElbasani100--1-----
Saturday, 09/05/2015ApoloniavsElbasani100--------
Sunday, 17/05/2015LacivsElbasani100--------
Games total26021-5-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2017-18Lushnja22-1--------
Kategoria Superiore 2015-16Bylis16151-2-10-----
Kategoria Superiore 2014-15Elbasani1212-21-5-----
Kategoria 1 2013-14Elbasani------------
Kategoria Superiore 2012-13Shkumbini------------
Kategoria 1 2012-13Elbasani------------
Kategoria 1 2011-12Elbasani22--3-1-----
Kategoria Superiore 2010-11Elbasani------------
U-21 InternationalsShqiperia U-2122----------
Kategoria 1 2009-10Elbasani10822-15-----
Career Total4441356121-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2017-182017-18LushnjaMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16BylisMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15ElbasaniMesfushor
Kategoria 1 2013-142013-14ElbasaniMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13ShkumbiniMesfushor
Kategoria 1 2012-132012-13ElbasaniMesfushor
Kategoria 1 2011-122011-12ElbasaniMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11ElbasaniMesfushor
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor
Kategoria 1 2009-102009-10ElbasaniMesfushor