HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 19 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11
KlasifikimiPozicioni EkipiPk NdF B H Glv Diff
1same(1)Skenderbeu7031224551:2229
2same(2)Flamurtari6331213761:2437
3same(3)Vllaznia5631168738:2513
4same(4)Tirana44311111940:2614
5same(5)Laci44311351339:390
6up(7)Kastrioti39311091235:42-7
7down(6)Dinamo38311081343:46-3
8up(9)Teuta38311081335:38-3
9up(10)Bylis37311141640:48-8
10up(11)Besa3631991330:42-12
11down(8)Shkumbini36311061539:52-13
12same(12)Elbasani1231432429:76-47


KAMPION - Liga e Kampioneve Europa Lige Play-out Kategoria 1-re 


Point additions/deductions:
* Per braktisje te ndeshjes kunder Vllaznise, Flamurtarit i hiqen 3 pike.
** Elbasani denuar nga FIFA - Nuk ka paguar lojtarin Peric ne vitin 2007