HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Renato MALOTA

Personal data

Picture of Renato MALOTA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Renato MALOTA
Birthday (Age):24. Qershor 1989 (34)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Monday December 05DinamovsFlamurtari1001-------
Saturday December 17VllazniavsDinamo100--1-----
Sunday March 04SkenderbeuvsDinamo100--------
Sunday March 18DinamovsPogradeci100--------
Saturday March 24ShkumbinivsDinamo010--------
Sunday April 01DinamovsLaci100--1-----
Saturday April 14DinamovsTeuta100--------
Saturday April 21KastriotivsDinamo100--------
Sunday April 29FlamurtarivsDinamo100--1-----
Games total8101-3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2019-20Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2019-20Partizani------------
Kupa e Shqiperise 2019-20Kukësi------------
Kategoria Superiore 2018-19Partizani------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Kukësi------------
Kategoria 1 2018-19Vllaznia321---------
Kategoria Superiore 2017-18Partizani------------
Kategoria Superiore 2017-18Vllaznia77-12-3-----
Kupa e Shqiperise 2017-18Kukësi------------
Kategoria Superiore 2016-17Partizani33----2-----
Kupa e Shqiperise 2016-17Kukësi------------
Kategoria Superiore 2015-16Kukësi1616--116-----
Kupa e Shqiperise 2015-16Kukësi11--1-1-----
Kategoria Superiore 2014-15Kukësi1313-11-4-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Kukësi33----1-----
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi99----3-----
Kupa e Shqiperise 2013-14Kukësi22----1-----
Kategoria Superiore 2012-13Kukësi66--2-------
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo44--2-3-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo6331--2-----
Kupa e Shqiperise 2010-11Dinamo11----------
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo88--2-3-----
Career Total83794311129-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2019-202019-20VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2019-202019-20PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2018-192018-19PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19KukësiMbrojtes
Kategoria 1 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18PartizaniMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16KukësiMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15KukësiMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoMbrojtes
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11DinamoMbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes