HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 15 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 12 - E shtunë, 17. Dhjetor 2011 - 17:00 h

VllazniaDinamo
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 17 Dhjetor 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër
Match referee(s):Alfred LAMCE, Emirjon SINO, Ilir TARTARAJ, Edvin HOXHA
 
Spektatore: 2.000
Weather:windy
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 49' : Dritan SMAJLI ( 1 )
 • 57' : Armando VAJUSHI ( 1 )
 • 42' : Ariel SHTINI ( 1 )
Karton i kuq
 • 93' : Armando VAJUSHI ( 1 | Grindje )
 • 93' : Endri LALA ( 1 | Grindje )
Karton i verdhe
 • 38' : Gavrilo PETROVIC ( 1 | Faull )
 • 60' : Dritan SMAJLI ( 1 | Faull )
 • 75' : Olsi GOCAJ ( 1 )
 • 28' : Mariglen KAPAJ ( 1 | Prekje e topit me dore )
 • 35' : Renato MALOTA ( 1 | Faull )
 • 55' : Antonio MARKU ( 1 | Faull )
 • 62' : Roland PEQINI ( 1 | Faull )
 • 67' : Besmir ARIFAJ ( 1 )
 • 77' : Bekim KULI ( 1 )