HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 21 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Antonio MARKU

Personal data

Picture of Antonio MARKU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Antonio MARKU
Birthday (Age):24. Mars 1992 (32)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday September 18DinamovsSkenderbeu100--------
Sunday September 25TomorivsDinamo100--------
Saturday October 01PogradecivsDinamo100--------
Sunday October 16DinamovsShkumbini100--------
Sunday October 23LacivsDinamo100--------
Sunday October 30DinamovsKamza100--------
Sunday November 06TeutavsDinamo100--------
Friday November 18DinamovsKastrioti100--------
Saturday November 26TiranavsDinamo100--------
Monday December 05DinamovsFlamurtari100--------
Saturday December 17VllazniavsDinamo100--1-----
Friday December 23DinamovsBylis100--------
Sunday March 04SkenderbeuvsDinamo100--------
Sunday March 18DinamovsPogradeci100--------
Saturday March 24ShkumbinivsDinamo100--------
Sunday April 01DinamovsLaci1001-------
Monday April 09KamzavsDinamo100--------
Saturday April 14DinamovsTeuta100--1-----
Wednesday April 25DinamovsTirana100--------
Sunday April 29FlamurtarivsDinamo100--------
Friday May 11BylisvsDinamo100--------
Games total21001-2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Vllaznia------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Vllaznia------------
Kategoria 1 2018-19Vllaznia11----------
Kategoria Superiore 2017-18Vllaznia44----2-----
Kupa e Shqiperise 2017-18Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2016-17Vllaznia981-1-------
Kupa e Shqiperise 2016-17Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2015-16Vllaznia1818-51-4-1-1-
Kupa e Shqiperise 2015-16Vllaznia22--1-1---1-
Kategoria Superiore 2014-15Vllaznia862-1-211---
Kupa e Shqiperise 2014-15Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi------------
Kategoria Superiore 2013-14Vllaznia11----------
Kategoria Superiore 2012-13Laci------------
Kategoria Superiore 2012-13Vllaznia3211--------
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo1010--1-2-----
U-19 InternationalsShqiperia U-1911----------
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Career Total5753465-1112-2-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria 1 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoMbrojtes
U-19 Internationals2010Shqiperia U-19Mbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mbrojtes