HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 03 Dhjetor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 19 - E diel, 01. Prill 2012 - 19:00 h

DinamoLaci
22

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 01 Prill 2012
Match Time :19:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Enea JORGJI
 
Spektatore: 320
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 52' : Matko DJARMATI ( 1 )
 • 92' : Antonio MARKU ( 1 )
 • 71' : Elton DOKU ( 1 )
 • 83' : Elio SHAZIVARI ( 1 )
Karton i verdhe
 • 28' : Matko DJARMATI ( 1 )
 • 80' : Mishel BILBASHI ( 1 )
 • 83' : Renato MALOTA ( 1 )
 • 9' : Besmir ARIFAJ ( 1 )
 • 16' : Alfred ZEFI ( 1 )
 • 75' : Elio SHAZIVARI ( 1 )

 Permbledhja
Minuta 46 - Milenkovic pengon Shtinin brenda zones. Bekim Kuli gjuan dhe humbet penallti, pasi topi  i gjuajtur prej tij perfundon mbi traun e portes se mbrojtur nga Vashaku