HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17

Player Information - Emiljano VILA

Personal data

Picture of Emiljano VILA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Emiljano VILA
Birthday (Age):12. Mars 1988 (36)
Height:185 cm
Weight:77 kg
Jersey Number:88
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Monday, 12/09/2016PartizanivsVllaznia100--------
Monday, 12/09/2016PartizanivsVllaznia010--------
Sunday, 18/09/2016TeutavsPartizani010--------
Sunday, 25/09/2016PartizanivsTirana101--------
Saturday, 01/10/2016KukësivsPartizani101--------
Saturday, 22/10/2016KorabivsPartizani100--------
Saturday, 05/11/2016LuftetarivsPartizani100--------
Sunday, 20/11/2016VllazniavsPartizani100--------
Saturday, 10/12/2016PartizanivsLaci100--------
Sunday, 18/12/2016PartizanivsKorabi100--------
Thursday, 22/12/2016SkenderbeuvsPartizani100--------
Saturday, 28/01/2017LuftetarivsPartizani100--------
Sunday, 05/02/2017PartizanivsVllaznia100--------
Friday, 10/02/2017TeutavsPartizani100--1-----
Sunday, 26/02/2017KukësivsPartizani100--------
Sunday, 05/03/2017LacivsPartizani100--------
Saturday, 18/03/2017KorabivsPartizani100--------
Sunday, 02/04/2017PartizanivsSkenderbeu100--------
Sunday, 16/04/2017VllazniavsPartizani100--2-----
Friday, 05/05/2017PartizanivsKukësi100--1-----
Games total1822--4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2019-20Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2019-20Partizani------------
Kategoria Superiore 2018-19Partizani------------
Kategoria Superiore 2018-19Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2017-18Skenderbeu1-1---------
Kategoria Superiore 2017-18Partizani11----------
Kategoria Superiore 2016-17Partizani8711--4-----
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi------------
Kategoria Superiore 2015-16Partizani77-14-1-----
Kategoria Superiore 2014-15Partizani1413152-11-1-1
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi33-1--1-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo11--1-1-----
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo16151311-51-1--
Kupa e Shqiperise 2010-11Dinamo11----------
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi------------
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Superkupa 2010Dinamo11----1-----
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo88-12-------
Ndeshje miqesoreShqiperi2-2---------
Kualifikimi - Boterori 2010Shqiperi1-1---------
Career Total645771220-142-2-1

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2019-202019-20SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2019-202019-20PartizaniMesfushor
Kategoria Superiore 2018-192018-19PartizaniMesfushor
Kategoria Superiore 2018-192018-19SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2017-182017-18SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2017-182017-18PartizaniMesfushor
Kategoria Superiore 2016-172016-17PartizaniMesfushor
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16PartizaniMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15PartizaniMesfushor
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiMesfushor
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11DinamoSulmues
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiMesfushor
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor
Superkupa 20102010DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMesfushor
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMesfushor
Kualifikimi - Boterori 20102008ShqiperiMesfushor