HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kualifikimi EURO 2016 - France 2016
 Ekipi - Shqiperi [ALB]

Foto e Ekipit [Shqiperi]

 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 Etrit BERISHAEtrit BERISHA  Republika e Shqiperise10. Mars 1989 (35)66----1---
 Orges SHEHIOrges SHEHI  Republika e Shqiperise20. Shtator 1977 (46)----------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 --1---
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Debatik CURRIDebatik CURRI  Republika e Shqiperise28. Dhjetor 1983 (40)1-1---------
 Elseid HysajElseid Hysaj  Republika e Shqiperise20. Shkurt 1994 (30)44----------
 Lorik CANALorik CANA  Republika e Shqiperise27. Prill 1983 (41)66----1-----
 Berat DJIMSITIBerat DJIMSITI  Republika e Shqiperise19. Shkurt 1993 (31)22--1-1-----
 Ansi AGOLLIAnsi AGOLLI  Republika e Shqiperise11. Tetor 1982 (41)66----2-----
 Arlind AJETIArlind AJETI  Republika e Shqiperise25. Shtator 1993 (30)22----1-----
 Mergim MAVRAJMergim MAVRAJ  Republika e Shqiperise09. Qershor 1986 (38)44--1-1-1---
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 2-7-1---
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Ledion MEMUSHAJLedion MEMUSHAJ  Republika e Shqiperise17. Dhjetor 1986 (37)11-1--------
 Andi LILAAndi LILA  Republika e Shqiperise12. Shkurt 1986 (38)3211--------
 Ermir LenjaniErmir Lenjani  Republika e Shqiperise05. Gusht 1989 (34)65111-1-----
 Migjen BASHAMigjen BASHA  Republika e Shqiperise05. Janar 1987 (37)2-2---------
 Valdet RAMAValdet RAMA  - (-)1-1---------
 Emiljano VILAEmiljano VILA  Republika e Shqiperise12. Mars 1988 (36)------------
 Burim KUKELIBurim KUKELI  Republika e Shqiperise16. Janar 1984 (40)66----1-----
 Taulant XhakaTaulant Xhaka  Republika e Shqiperise28. Mars 1991 (33)66-1--2-----
 Herolind SHALAHerolind SHALA  Republika e Shqiperise01. Shkurt 1992 (32)------------
 Ergys KACEErgys KACE  Republika e Shqiperise08. Korrik 1993 (30)1-1---1-----
 Odhise ROSHIOdhise ROSHI  Republika e Shqiperise22. Maj 1991 (33)4221--1-----
 Amir ABRASHIAmir ABRASHI  Republika e Shqiperise27. Mars 1990 (34)66-3--2-----
 Armando VAJUSHIArmando VAJUSHI  Republika e Shqiperise03. Dhjetor 1991 (32)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 3-15-1---
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Edmond KAPLLANIEdmond KAPLLANI  Republika e Shqiperise31. Korrik 1982 (41)------------
 Armando SADIKUArmando SADIKU  Republika e Shqiperise27. Maj 1991 (33)1-1-1-------
 Sokol CIKALLESHISokol CIKALLESHI  Republika e Shqiperise27. Korrik 1990 (33)5321--1-----
 Shkelzen GASHIShkelzen GASHI  Republika e Shqiperise15. Korrik 1988 (35)32121-------
 Hamdi SALIHIHamdi SALIHI  Republika e Shqiperise19. Janar 1984 (40)1-1---------
 Bekim BALAJBekim BALAJ  Republika e Shqiperise11. Janar 1991 (33)43111-------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 6-16-1---
 Stafi i Shqiperi [Shqiperi]

 Funksioni
Giovanni De BiasiGiovanni De Biasi  Italy, Italian Republic16. Qershor 1956 (67)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer
Altin LALAAltin LALA  Republika e Shqiperise18. Shkurt 1975 (49)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Zv/Tranjer