HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13

Player Information - Ergis MERSINI

Personal data

Picture of Ergis MERSINI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Ergis MERSINI
Birthday (Age):30. Shtator 1989 (33)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday September 02LuftetarivsTeuta010--------
Sunday September 16VllazniavsLuftetari100--1-----
Saturday September 22LuftetarivsTirana100--------
Saturday October 20BylisvsLuftetari100--------
Saturday October 27LuftetarivsFlamurtari100--1-----
Sunday November 25LuftetarivsSkenderbeu100--------
Saturday December 01ShkumbinivsLuftetari1001-------
Saturday February 16TeutavsLuftetari100--------
Saturday February 23LuftetarivsVllaznia010--------
Saturday March 30LuftetarivsBylis100--------
Sunday April 07FlamurtarivsLuftetari100--------
Friday April 12LuftetarivsLaci100--------
Saturday April 27LuftetarivsTomori100--------
Games total11201-2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2019-20Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2018-19Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2017-18Vllaznia88----5-----
Kategoria Superiore 2017-18Flamurtari11----------
Kategoria Superiore 2016-17Flamurtari22----------
Kategoria Superiore 2016-17Luftetari66----------
Kategoria 1 2014-15Luftetari------------
Kategoria 1 2013-14Dinamo------------
Kategoria Superiore 2012-13Luftetari862-1-2-----
Kategoria 1 2011-12Luftetari33-2--11----
Kategoria Superiore 2010-11Teuta------------
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Kategoria Superiore 2009-10Teuta7-7-1-1-----
Career Total3526922-91----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2019-202019-20FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2018-192018-19FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2017-182017-18FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17LuftetariMesfushor
Kategoria 1 2014-152014-15LuftetariMesfushor
Kategoria 1 2013-142013-14DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13LuftetariMesfushor
Kategoria 1 2011-122011-12LuftetariMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11TeutaMesfushor
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10TeutaMesfushor