HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W DASC L +/- Pts???
1same(1)TREPCA4425128535:2114
2up(3)KEK-U4125118640:2317
5up(6)HYSI37251141041:3110
3up(4)BESA3925116830:2010
4down(2)FLAMURTARI3925109633:294
6up(7)LIRIA3725107829:254
7down(5)PRISHTINA3725107827:270
9same(9)FERIZAJ3225951121:27-6
8same(8)DRENICA3325961027:38-11
10same(10)VELLAZNIMI2525741424:36-12
11same(11)KOSOVA(V)2525671218:31-13
12same(12)GJILAN2125491223:40-17


Kampion Liga e Pare