HOT NEWS
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
Batha:Jemi me te mire se Skenderbeu » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori Batha u ...
Dikure hidheshin gure tani celulare » Ndodhe edhe kjo.Gjate supersfides midis Partizanit...
E enjte, 23 Shkurt 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2016-17
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Kamza1514011842
2same(2)Beslidhja15852829
3same(3)Erzeni158251226
4same(4)Burreli15735424
5same(5)Besa15717022
6same(6)Shenkolli15627-420
7up(8)Mamurras15357-1014
8down(7)Kastrioti15276-213
9same(9)Iliria15258-1211
10same(10)Terbuni161411-157

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Lushnja1410401434
2same(2)Bylis14842728
3up(6)Pogradeci15555220
4down(3)Apolonia15546119
5down(4)Tomorri14545119
6down(5)Shkumbini14617-519
7same(7)Dinamo15465218
8same(8)Sopoti15294-315
9up(10)Elbasani15348-1113
10down(9)Turbina14338-712


Superlige Play-Out Kategoria e Dyte