HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2018-19
Team Info - Luftetari
Luftetari
Club Name:KS Luftetari
Team Name:Luftetari
Short Name:LUF

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2019-20 Kupa e Shqiperise 23 4 0 2/1/1 3:4 0
2019-20 Kategoria Superiore 10 36 14 2/8/26 19:86 29
2018-19 Kupa e Shqiperise 6 4 0 3/1/0 8:0 0
2018-19 Kategoria Superiore 10 5 3 1/0/4 5:8 29
2017-18 Kupa e Shqiperise 7 3 0 2/0/1 7:2 0
2017-18 Kategoria Superiore 3 36 59 16/11/9 47:36 31
2016-17 Kupa e Shqiperise 24 4 0 1/1/2 4:7 0
2016-17 Kategoria Superiore 4 36 44 11/11/14 37:45 26
2015-16 Kupa e Shqiperise 27 2 0 0/0/2 0:4 0
2015-16 Kategoria 1 1 27 68 21/5/1 50:9 0
2014-15 Kategoria 1 8 28 37 11/4/13 26:30 33
2013-14 Kategoria 1 10 30 38 10/8/12 33:37 30
2012-13 Kategoria Superiore 13 26 19 5/4/17 24:44 32
2011-12 Kupa e Shqiperise 9 5 10 3/1/1 7:5 0
2011-12 Kategoria 1 1 30 72 23/3/4 59:22 31
2010-11 Kupa e Shqiperise 28 2 1 0/1/1 1:2 0
2010-11 Kategoria 1 9 27 34 9/7/11 19:30 20
2009-10 Kategoria 1 8 30 36 10/6/14 38:45 30