HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2015-16
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1up(2)Korabi2720252762
2down(1)Kastrioti2719623460
3same(3)Beselidhja2716653354
4same(4)Erzeni2710413234
5same(5)Burreli2710413-934
6same(6)Kamza278613-1130
7same(7)Besa278514-929
8same(8)Iliria278415-1128
9same(9)Mamurras276714-2025
10same(10)Ada275616-3621

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Luftetari2721514168
2same(2)Pogradeci2720342763
3same(3)Apolonia2714491646
4same(4)Lushnja279414-931
5up(7)Dinamo2710314-530
6up(8)Elbasani278514-1829
7down(5)Shkumbini278514-2129
8down(6)Sopoti278415-228
9same(9)Turbina278712-628
10same(10)Butrinti276615-2324


Superlige Play-Out Kategoria e Dyte