HOT NEWS
Mergjyshi:Po punohet per te rrezuar Besen » Artan Mergjyshi,trajneri i Beses u tregua shume i ...
Brkic largohet nga Laçi » Sulmuesi serb,Mladen Brkic,flitet se eshte larguar...
Biturku:Duhet te perqendrohemi tek kupa » Ne pjesen e pare gabuam shume.Ja falem nje pjese l...
Haxhiosmanovic:Po na kthehet besimi » Kjo ishte nje fitore shume e rendesishme per ne.Un...
Gugash Magani:Disa lojtare nuk perballojne presion... » Une e kam thene keto dite kjo ka qene java me e ve...
Armando Cungu:Ja pse refuzova Vllaznine » Ish-trajneri i Kukesit,shkodrani Armando Cungu,tre...
Futbolli shqiptar gjithmone e me teper drejt gremi... » Sot ne Ballsh ndodhi nje akt teper i rende ne perf...
Absurditeti i radhes:Tifozat nuk duhet te rrijne n... » Ndeshja e sotme midis Bylis e Laçit e programuar n...
Karabeci:Goli ishte per Maganin » Po e praktikoj shume ne stervitje gjuajtjen nga la...
Biturku:Luajtem nje ndeshje me dy fytyra » Ndeshjen e sotme e luajtem me dy fytyra.Ne pjesen ...
E hënë, 01 Shtator 2014
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Levizjet/ Partizani firmos me Migen Memellin

Partizani ka bere nje goditje te bujshme duke marre ne skuader Migen Memellin. Sulmuesi u rikthye nga Arabia ne Shqiperi per te firmosur me te kuqte. Presidenti Demi e ka

Ne fokus/ Kosova merr leje per miqesore

Kosova do te kete mundesi te perfaqesohet ne arenen nderkombetare. FIFA i ka dhene nje leje te pergjysme, FFK-se. Kombetarja e Kosoves do te luaj ne miqesore por pa patur

Skenderbeu/ Takaj I heq pezullimin Gvozdenovic

Presidenti I Skenderbeut Ardjan Takaj eshte takuar me Ivan Gvozdenovic. Me ne fund ai eshte bindur ta fale dhe ta riktheje ne skuader mbrojtesin nga Serbia qe duhet thene se

Partizani/ Firmos per dy vite kosovari Liridon Ahmeti

Partizani ka arritur akordin me Liridon Ahmetin. Mbrojtesi kosovar do te jete pjese e te kuqve per dy sezonet ne vijim fale kontrates se nenshkruar mesditen e se martes me

Kukesi/ Gjergj Thaka drejtori i ri i klubit

Gjergji Thaka eshte drejtori i ri i Kukesit. Presidenti Safet Gjici e ka zgjedhur. Ish anëtari i komitetit ekzekutiv në FSHF ka marre nje post te larte drejtues tek skuadra

Ne fokus/ Debat ne Keshillin Bashkiak per Tiranen

Ne mbledhjen e Keshillit Bashkiak, e majta dhe e djathta i jane futur debateve per Tiranen e futbollit. Kryetari i Keshillit Dalipi i ka kerkuar te djathteve llogari per fondet

Levizjet/ Partizani firmos me Migen Memellin Ne fokus/ Kosova merr leje per miqesore Skenderbeu/ Takaj I heq pezullimin Gvozdenovic Partizani/ Firmos per dy vite kosovari Liridon Ahmeti Kukesi/ Gjergj Thaka drejtori i ri i klubit Ne fokus/ Debat ne Keshillin Bashkiak per Tiranen
 • Shqiperia
 • Kosova
 • Maqedonia
 • 0
 • 1
prev
next

Mergjyshi:Po punohet per te rrezuar Bese

Artan Mergjyshi,trajneri i Beses u tregua shume i zhgenjyer nga albitrimi i ndeshjes se sotme.Kjo ndeshje ishte shume e rendesishme per ne sepse na duhej fitorja me ...

Lexo me shume

Brkic largohet nga Laçi

Sulmuesi serb,Mladen Brkic,flitet se eshte larguar perfundimisht nga ekipi i Laçit.Zyrtarisht serbi eshte prane familjes por nga burime afer klubit flitet per nje largim pa kthim.Ndoshta shkak ...

Lexo me shume

Biturku:Duhet te perqendrohemi tek kupa

Ne pjesen e pare gabuam shume.Ja falem nje pjese loje Kukesit.Ne te dyten u munduam te rikuperonim por u zbuluam per kunerersulmet e kuksianeve dhe ato u ...

Lexo me shume

Haxhiosmanovic:Po na kthehet besimi

Kjo ishte nje fitore shume e rendesishme per ne.Un po shoh qe ne qdo ndeshje djemte po fitojne besim ne vetevehte.Tani un besoj se fati i jone ...

Lexo me shume

Gugash Magani:Disa lojtare nuk perballoj

Une e kam thene keto dite kjo ka qene java me e veshtire per ne.Kemi pasur shume mungesa per probleme fizike dhe kartona.Disa lojtare kane luajtur me ...

Lexo me shume

Armando Cungu:Ja pse refuzova Vllaznine

Ish-trajneri i Kukesit,shkodrani Armando Cungu,tregoi arsyet e verteta pse refuzoi pankinen shkodrane."Une me shume keqeardhje u detyrova te refuzoi stolin e Vllaznise.Nuk doja te kaloja ne anen ...

Lexo me shume
 • 0
 • 1
prev
next

Zbardhet lista e lojtareve qe do luajne

Është zbuluar lista e futbollistëve të ftuar në përfaqësuesen e Kosovës qe me daten 5 Mars do luajne miqesoren historike kunder Haitit.Ndeshja do te zhvillohet ne stadjumin ...

Lexo me shume

Ne fokus/ Kosova merr leje per miqesore

Kosova do te kete mundesi te perfaqesohet ne arenen nderkombetare. FIFA i ka dhene nje leje te pergjysme, FFK-se. Kombetarja e Kosoves do te luaj ne miqesore ...

Lexo me shume

Levizjet/ Vllaznia e Partizani duan me t

Mentor Zhdrella eshte zgjedhur lojtari me i mire ne Kosove. Mesfushori fantazist qe luan per Hysin eshte ne planet e Vllaznise dhe Partizanit. Te dy klubet shqiptare ...

Lexo me shume

Ne fokus/ Chelsea njeh Kosovën

Gjigandi anglez, Chelsea, edhe zytarisht ka njohur dhe ka pranuar në gjirin e saj klubin e tifozëve nga Kosova, “Chelsea Fan Club Kosovo”. Ky fun club ka ...

Lexo me shume

Kosove/ Anullohet takimi ne FIFA

Federata Futbollit te Kosoves dhe drejtuesit e saj njoftojne se FIFA ka kerkuar qe takimi i rradhes midis drejtuesave te FFK-se, FIFA-s dhe FSF-se te zhvillohet ne ...

Lexo me shume

Raiffeisen Superliga Kosove/ Llamkos e m

Llamkos Kosova ka konfirmuar se është kampion vjeshtor i Kosovës pasi ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Ferizaj. Skuadra e Bylbyl Sokolit edhe pas humbjes ndodhet ne ...

Lexo me shume
 • 0
 • 1
prev
next

Ne fokus/ Shkendija barazon me Vardarin,

Ne kryefjalen e javes ne Maqedoni, tifozet maqedonas kane share dhe ofenduar ne korr shqiptaret. Ndeshja mes Vardarit dhe Shkendijes eshte mbyllur ne barazim 0-0 ndersa ne ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shpetim Duro nis stervitjen me

Trajneri i ri i skuadres tetovare Shkendija, ka nisur punen e tij te re. Shpetim Duro eshte prezantuar me skuadren dhe me mediat vendore dhe pasi ka ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shpetim Duro trajneri ri i Shk

Shpetim Duro pritet te marre postin e trajnerit te skuadres shqiptare ne Maqedoni, Shkendija e Tetoves. Duro ka marre rrugen drejt destinacionit te ri dhe pritet qe ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shkendija shkarkon trajnerin G

Pas humbjes se thelle 0-5 me Rabotnickin diten e Shtune ne takimin per Kampionat, si dhe eliminimit nga Kupa e Maqedonise ne cerekfinale, drejtuesit e Shkendise ka ...

Lexo me shume

Legjionaret/ Agim Ibrahimi transferohet

Futbollisti shqiptar Agim Ibraimi eshte huazuar nga klubi i tij NK Maribor tek skuadra e Serie A, Kaljari. 25 vjecari i cili luan me kombetaren e Maqedonise ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shkëndija 79 e fillon sezonin

Sot ka filluar edhe Kampionati i Maqedonise per sezonin e ri 2013-14. Te dyja skuadrat shqiptare, Renova dhe Shkendija nuk paten nje dite te kendshme. Renova barazoi ...

Lexo me shume

Menu e shpejte

bluza4

LiveScore

statistikat

Albania Soccer Android

Blini fanellen e kombetares Shqiptare Ndiqni ndeshjet live Statistikat nga Futbollit Shqiptar Applikacioni mobile per Android
Jepni parashikimin tuaj dhe fituesi do te kurorezohet me nje çmim të ofruar nga Kompania Albaniasoccer Media. Regjistrohuni sa me pare dhe ndiqni rregullat e Lojes.
News image

Vjen goli i pare i Canit me Barin

Per ironi te fatit Cani golin e pare te tije e shenoj ne mbremjen e sotme ne fushen e Carpi,ish ekipit te tije...

Lexo me shume
News image

Elseid Hysaj shenon ne humbjen e Empolit

Ne fushen e Lancianos sot ekipi toskan i Empolit ka humbur jo vetem ndeshjen por edhe vendin e dyte ne klasifi...

Lexo me shume
News image

Mergjyshi:Po punohet per te rrezuar Besen

Artan Mergjyshi,trajneri i Beses u tregua shume i zhgenjyer nga albitrimi i ndeshjes se sotme.Kjo ndeshje isht...

Lexo me shume
News image

Brkic largohet nga Laçi

Sulmuesi serb,Mladen Brkic,flitet se eshte larguar perfundimisht nga ekipi i Laçit.Zyrtarisht serbi eshte pran...

Lexo me shume
News image

Biturku:Duhet te perqendrohemi tek kupa

Ne pjesen e pare gabuam shume.Ja falem nje pjese loje Kukesit.Ne te dyten u munduam te rikuperonim por u zbulu...

Lexo me shume
News image

Haxhiosmanovic:Po na kthehet besimi

Kjo ishte nje fitore shume e rendesishme per ne.Un po shoh qe ne qdo ndeshje djemte po fitojne besim ne veteve...

Lexo me shume
News image

Gugash Magani:Disa lojtare nuk perballojne presionin

Une e kam thene keto dite kjo ka qene java me e veshtire per ne.Kemi pasur shume mungesa per probleme fizike d...

Lexo me shume
News image

Armando Cungu:Ja pse refuzova Vllaznine

Ish-trajneri i Kukesit,shkodrani Armando Cungu,tregoi arsyet e verteta pse refuzoi pankinen shkodrane."Une me ...

Lexo me shume
News image

Futbolli shqiptar gjithmone e me teper drejt gremines

Sot ne Ballsh ndodhi nje akt teper i rende ne perfundim te ndeshjes Bylis-Laçi.Presidenti i balshjoteve,Besnik...

Lexo me shume
News image

Absurditeti i radhes:Tifozat nuk duhet te rrijne ne tarracat afer stadjumit

Ndeshja e sotme midis Bylis e Laçit e programuar ne oren 14 00 nuk ka filluar akoma sepse delegati i ndeshjes,...

Lexo me shume
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova
E shtunë, 30 Gusht ora 17:00
E shtunë, 30 Gusht ora 19:00
E shtunë, 30 Gusht ora 20:00
E diel, 31 Gusht ora 17:00
E diel, 31 Gusht ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
No matches

Kualifikimi Euro 2016

E diel, 07 Shtator ora 20:45

E shtunë, 11 Tetor ora 20:45

Superliga Renditja

# Team Nd Pike
1 Kukësi 2 6
2 Skenderbeu 2 6
2 Tirana 2 6
4 Flamurtari 2 3
5 Apolonia 2 3
6 Partizani 2 1
7 Laci 2 1
8 Vllaznia 2 0
9 Teuta 2 0
10 Elbasani 2 0

Renditja Kosove

# Team Nd Pike
1 LLAMKOS KOSOVA FK 28 54
2 FERIZAJ 27 45
3 PRISHTINA 28 45
4 DRENICA 28 42
5 TREPCA 89 28 42
6 BESA 27 39
7 DRITA 28 38
8 TREPCA 28 33
9 FERONIKELI 28 32
10 HAJVALIA 27 31
11 HYSI 25 28
12 FUSHE KOSOVA 28 26

Kategoria 1 - Grupi A

# Team Nd Pike
1 Ada 0 0
1 Besa 0 0
1 Beslidhja 0 0
1 Burreli 0 0
1 Iliria 0 0
1 Kamza 0 0
1 Kastrioti 0 0
1 Mamurras 0 0
1 Terbuni 0 0
1 Veleciku 0 0

Kategoria 1 - Grupi B

# Team Nd Pike
1 Butrinti 0 0
1 Bylis 0 0
1 Dinamo 0 0
1 Luftetari 0 0
1 Lushnja 0 0
1 Naftetari 0 0
1 Pogradeci 0 0
1 Shkumbini 0 0
1 Sopoti 0 0
1 Tomorri 0 0