HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 12 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Vala Superliga Kosove 2016-17
Team Info - BESA
BESA
Address:KF BESA, Klubi Futbollistik Besa, Kosove,  Peje, Republika e Kosoves 
Telephone:+381.(0).39.34.496
E-Mail: Ky email po mbrohet prej spambots-ave, të duhet JavaScript me e pa
Club Name:KF BESA
Team Name:BESA
Short Name:BES

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2016-17 Raiffeisen Liga - Kosove 5 22 37 10/7/5 29:19 0
2015-16 Raiffeisen Liga - Kosove 4 31 47 14/5/12 34:26 0
2014-15 Raiffeisen Liga - Kosove 3 29 54 16/6/7 40:32 0
2013-14 Raiffeisen Liga - Kosove 6 27 39 12/3/12 30:30 20
2012-13 Raiffeisen Liga - Kosove 3 32 48 13/9/10 35:37 21
2011-12 Raiffeisen Liga - Kosove 4 33 48 13/9/11 46:40 21
2010-11 Raiffeisen Liga - Kosove 3 22 33 9/6/7 36:28 27
2009-10 Raiffeisen Liga - Kosove 3 25 39 11/6/8 30:20 27