HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 11 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14
Team statistics - BESA
General
Matches played: 28
Win: 13
Draw: 3
Lost: 12
Highest home win:
BESA - DRITA

2-0
Highest home lost:
BESA - HYSI

0-2
Highest away win:
HYSI - BESA

0-3
Highest away lost:
FERIZAJ - BESA

5-1
Goals
Goals for: 33
Goals for per match: 1.18
Goals against: 30
Goals against per match: 1.07
No goals against: 13
Home games statistics
Home games percentage: 0.54
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 29
Goals per match: 1.93
Goals for21
Goals for per match: 1.4
Goals against8
Goals against per match: 0.53
Away games statistics
Away games percentage: 0.46
Matches total: 13
Matches played: 13
Total goals (for and against): 34
Goals per match: 2.62
Goals for12
Goals for per match: 0.92
Goals against22
Goals against per match: 1.69
Goals per matchday