HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 11 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
Team statistics - BESA
General
Matches played: 31
Win: 14
Draw: 5
Lost: 12
Highest home win:
BESA - PRISHTINA

3-0
Highest home lost:

Highest away win:
PRISHTINA - BESA

0-1
Highest away lost:
FERONIKELI - BESA

3-1
Goals
Goals for: 34
Goals for per match: 1.1
Goals against: 26
Goals against per match: 0.84
No goals against: 16
Home games statistics
Home games percentage: 0.52
Matches total: 17
Matches played: 16
Total goals (for and against): 30
Goals per match: 1.88
Goals for26
Goals for per match: 1.63
Goals against4
Goals against per match: 0.25
Away games statistics
Away games percentage: 0.45
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 30
Goals per match: 2
Goals for8
Goals for per match: 0.53
Goals against22
Goals against per match: 1.47
Goals per matchday