HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 23 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Leonit ABAZI

Personal data

Picture of Leonit ABAZI
Name:Leonit ABAZI
Jersey Number:11
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 29/08/2015SkenderbeuvsKukësi100--------
Wednesday, 09/09/2015VllazniavsSkenderbeu100--------
Saturday, 12/09/2015TerbunivsSkenderbeu100--------
Saturday, 31/10/2015SkenderbeuvsFlamurtari101--------
Thursday, 19/11/2015KukësivsSkenderbeu010--------
Sunday, 22/11/2015SkenderbeuvsTerbuni100--------
Monday, 30/11/2015TiranavsSkenderbeu010--------
Thursday, 03/12/2015SkenderbeuvsBylis1001-------
Sunday, 06/12/2015SkenderbeuvsLaci010--------
Sunday, 13/12/2015TeutavsSkenderbeu010--------
Saturday, 19/12/2015SkenderbeuvsPartizani010--------
Saturday, 30/01/2016VllazniavsSkenderbeu101--------
Sunday, 07/02/2016SkenderbeuvsKukësi010--------
Sunday, 28/02/2016BylisvsSkenderbeu010--------
Saturday, 05/03/2016LacivsSkenderbeu010--------
Monday, 14/03/2016PartizanivsSkenderbeu101--1-----
Sunday, 20/03/2016SkenderbeuvsFlamurtari100--------
Saturday, 02/04/2016SkenderbeuvsVllaznia010--------
Saturday, 30/04/2016SkenderbeuvsBylis100--------
Wednesday, 04/05/2016SkenderbeuvsLaci1001-------
Friday, 13/05/2016SkenderbeuvsPartizani010--------
Games total111032-1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2019-20Skenderbeu------------
Kupa e Shqiperise 2019-20Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2018-19Skenderbeu------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2017-18Skenderbeu11----------
Kupa e Shqiperise 2017-18Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2016-17Skenderbeu------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2015-16Skenderbeu127512-1-----
Kupa e Shqiperise 2015-16Skenderbeu11----1-----
Kategoria Superiore 2014-15Skenderbeu95411-1-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Skenderbeu----1-------
Kategoria Superiore 2013-14Skenderbeu1-1-------1-
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13DRITA11----------
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12DRITA32111-1-----
Career Total28171135-4---1-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2019-202019-20SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2018-192018-19SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2017-182017-18SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2016-172016-17SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2013-142013-14SkenderbeuMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-132012-13DRITAMbrojtes
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12DRITAMbrojtes