HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 18 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16
 Kronika e ndeshjes: Java 26 - E hënë, 14. Mars 2016 - 19:00 h

PartizaniSkenderbeu
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E hënë, 14 Mars 2016
Match Time :19:00 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Denis REXHA, Enea JORGJI, Emigers GANCI
 
Spektatore: 7.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
 Eventet
Gol
 • 20' : Stevan RACIC ( 1 )
 • 89' : Kristi VANGJELI ( 1 )
Karton i verdhe
 • 21' : Stevan RACIC ( 1 )
 • 79' : Agustin TORASSA ( 1 )
 • 80' : Idriz BATHA ( 1 )
 • 36' : Leonit ABAZI ( 1 )
 • 39' : Nuredeen ORELESI ( 1 )
 • 48' : Kristi VANGJELI ( 1 )
 • 79' : Daniel ESQUERDINHA ( 1 )
 • 80' : Tefik OSMANI ( 1 )
Karton i verdhe-kuq
  • 90' : Tefik OSMANI ( 1 )
  Penallti e humbur
  • 76' : Stevan RACIC ( 1 )