HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga kombetarja e Shqiperise
Ranking i FIFA, Shqiperia renditet ne vendin e 37
nga Administrator    E enjte, 14 Korrik 2016 22:28    pdfShtypEmail
rankuig-fifa-392x294Federata boterore e futbollit, FIFA, ka perditesuar klasifikimin e pergjithshem per ekipet kombetare. Shqiperia e drejtuar nga De Biasi renditet ne vendin e 37, duke u permiresuar me 5 vende...
Lexo ma...
 
Hysaj ne liste per lojtarin e ri me te mire ne France 2016
nga Administrator    E premte, 01 Korrik 2016 11:00    pdfShtypEmail
hysaj-rumani-shqiperiMbrojtesi i kombetares shqiptare, Elseid Hysaj eshte ne listen e lojtareve te rinj me te mire te kampionatit europian France 2016. Hysaj eshte 22 vjec dhe ka filluar karrieren e tij futbollistike...
Lexo ma...
 
Portugalia kalon ne gjysemfinale
nga Administrator    E premte, 01 Korrik 2016 09:35    pdfShtypEmail
quaresma-portugal-polandEkipi i Portugalise ka arritur te kualifikohet per ne gjysem-finale te kampionatit europian France 2016. Ekipi i Cristiano Ronaldo, ka fituar me penallti kunder ekipit te Levandovskit, Polonise...
Lexo ma...
 
De Biasi drejt largimit
nga Albaniassocer    E martë, 28 Qershor 2016 12:28    pdfShtypEmail
debiais rinovon per dy vjetGianni De Biasi mund te largohet nga drejtimi i kombetares shqipetare.Ne oret e fundit flitet per nje interesim te kombetares angleze ne drejtim te italianit te pankines kuqezi.Pas eliminit te...
Lexo ma...
 
Percaktohen 3 cerekfinalistet e pare te France 2016
nga Administrator    E diel, 26 Qershor 2016 08:23    pdfShtypEmail
kualifikimi-poloni-weals-portugalDje jane luajtur tre ndeshjet e vlefshme per 1/8 te kampionatit europian France 2016 te cilat kane dekretuar edhe 3 ekipet e para cerekfinaliste.
Shqipetaret e Zviceres kane qene protagonist ne te...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL