HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ranking i FIFA, Shqiperia renditet ne vendin e 37
nga Administrator   E enjte, 14 Korrik 2016 22:28   pdfShtypEmail

rankuig-fifa-392x294Federata boterore e futbollit, FIFA, ka perditesuar klasifikimin e pergjithshem per ekipet kombetare. Shqiperia e drejtuar nga De Biasi renditet ne vendin e 37, duke u permiresuar me 5 vende. Shqiperia ka lene pas ekipe si Rusia, Suedia, Danimarka apo Serbia. Renditja kryesohet nga Argjentina e ndjekur nga Belgjika dhe Kolumbia.
Permiresimi i Shqiperise, ne renditjen e pergjithshme, ka ardhe fale fitores kunder ekipit te Rumanise ne kampionatin europian. Ekipet rivale te Shqiperise ne eliminatoret e kampionatit boteror Rusi 2018 renditen: Spanja ne vendin e 8, Italia ne vendin e 10, Izraeli ne vendin e 76, Maqedonia ne vendin e 139 dhe Lihtenshteini ne vendin e 182.


busy
komente