HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja vazhdon stervitjen dhe shpreson kualifikimin
nga Administrator   E martë, 21 Qershor 2016 13:06   pdfShtypEmail

ekipi-stervitje-francePavaresisht se Shqiperia nuk e di akoma ne qofte se do te kualifikohet per me tej, ajo vazhdon stervitjen. Dje kombëtarja shqiptare ka zhvilluar vetëm një stërvitje. Ajo është zhvilluar në orën 18.00 në kompleksin sportiv në Perros Guirec, ku Shqipëria po përgatitet prej 14 ditësh në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Në kët stërvitje, nuk morën pjesë futbollistët e formacionit të ndeshjes kundër Rumanisë. Këtij grupi i është bashkuar edhe Ergys kaçe i cili ndjente dhimbje të forta barku dhe është lënë pushim nga ana e stafit mjeksor.
Të gjithë të tjerët, u vunë në dispozicion të trajnerit Gianni De Biasi dhe ndihmësave të tij. Futbollistët u stërvitën fillimisht me disa sprinte të lehta dhe ushtrime të tjera për të kaluar në pjesën e ushtrimeve të ndryshme taktike. Ajo ka zgjatur për rreth 80 minuta. Pastaj futbollistët janë larguar për në rezidencën e tyre në hotel “L’Agapa”. 


busy
komente