HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ska dhurate nga Gjermania
nga Administrator   E martë, 21 Qershor 2016 18:51   pdfShtypEmail

gjermani-irlandeSapo kane perfunduar dy ndeshjet e ores 18:00, ato te grupit C, Ukraine - Poloni dhe Irlande - Gjermani.
Polonia ka fituar me rezultatin 1-0, ku golin e avantazhit e ka shenuar Blazhikovski ne minuten e 54.
Ndeshja tjeter Irlande - Gjermani ka perfunduar me fitoren e Gjermanise ashtu sic shpresonin edhe tifozet shqiptar por jo me golavarazhin qe i nevojitet Shqiperise qe te kualifikohet. Gjermanet kane dominuar plotesisht ndeshjen por nuk kane arritur te shenojne me shume se 1 gol. Goli i fitores eshte shenuar nga Gomez ne minuten e 30. Gjermania ka pasur me shume se sa 26 raste per te shenuar, si edhe la goditur 2 here edhe shtyllen. Me sa duket nuk paska qene e thene qe Gjermania ti beje nje dhurate Shqiperise.
Tani shpresat jane tek ndeshja e radhes Turqi - Ceki, ku nje barazim mes tyre apo nje fitore minimale e Turqise do t'i jepte mundesi kuqezinjve tane qe lejne mbrapa ne renditje Turqine apo Cekine.


busy
komente