HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Portugalia kalon ne gjysemfinale
nga Administrator   E premte, 01 Korrik 2016 09:35   pdfShtypEmail

quaresma-portugal-polandEkipi i Portugalise ka arritur te kualifikohet per ne gjysem-finale te kampionatit europian France 2016. Ekipi i Cristiano Ronaldo, ka fituar me penallti kunder ekipit te Levandovskit, Polonise. Polaket e kane filluar mire ndeshjen duke kaluar ne avantazh ne minuten e 2 te ndeshjes me ane te sulmuesit kryesor te tyre Levandovski. Portugalia e shokohet nga ky gol i shpejt dhe e ka te veshtire te dale perpara, ku polaket do te shfaqeshin disa here te rrezikshem para portes. Ne minutat ne vazhdim, Portugalia fillon e te çlirohet dhe talentet qe ka ne ekip fillojne e te kerkojne golin e barazimit i cili do te vije ne minuten e 33 me ane te 18-vjeçarit Sanches. Pjesa e pare mbyllet ne barazim 1-1.
Ne pjesen e dyte te dy ekipet kerkojne golin e avantazhit por nuk ja arrin dot, keshtu qe ndeshja shkon ne shtese dhe me pas do ti vije rradha penalltive.
Ai qe do te humb penalltine do te jete Blazhikovski, dhe me pas Quaresma do te shenoje penalltine e fitores duke kaluar Portugaline ne gjysem-finale.
Sonte do te luhet çerekfinalja tjeter mes Uellsit dhe Belgjikes.


busy
komente