HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hysaj ne liste per lojtarin e ri me te mire ne France 2016
nga Administrator   E premte, 01 Korrik 2016 11:00   pdfShtypEmail

hysaj-rumani-shqiperiMbrojtesi i kombetares shqiptare, Elseid Hysaj eshte ne listen e lojtareve te rinj me te mire te kampionatit europian France 2016. Hysaj eshte 22 vjec dhe ka filluar karrieren e tij futbollistike me te rinjte e Vllaznise, per tu trasferuar ne Itali tek Empoli. 
Ai eshte thirrur qe heret me ekipet kombetare te U-17, U-19, U-21 dhe sefundmi lojtar i formacionit baze me De Biasin.
Ne krahun e majte ai ka treguar, pavaresisht moshes te re qe ka, se eshte nje lojtar kyç jo vetem i kombetares tone por edhe ne ekipin e tij Napoli.
Hysaj eshte zgjedhur ne listen per lojtaret e rinj me te mire nga nje grup ekspertesh te futbollit mes te cileve eshte Alex Ferguson apo David Moyes. Ne listen per lojtarin me te mire bejne pjese edhe Sanches i Portugalise, i cili ne ndeshjen e mbremshme shenoi gol, apo edhe Kimmich i Gjermanise, Milik i Polonise, Duda i Sllovakise, etj.
Hysaj ne kete europian ka luajtur ne te 3 ndeshjet qe kombetarja jone ka zhvilluar duke u paraqitur majft mire.
Kriteret e vleresimit per lojtarin e ri me te mire jane:

  • Aftësi të jashtëzakonshme në sulm ose ne mbrojtje.
  • Përfshirja në veprime vendimtare në sulm ose ne mbrojtje.
  • Pjekuri taktike dhe efikasitet gjatë aktivizimit ne ndeshje.
  • Një qëndrim fair-play gjate Euro 2016.

 

Lojtari i ri me i mire do te shpallet ne perfundim te kampionatit France 2016.


busy
komente