HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
De Biasi drejt largimit
nga Albaniassocer   E martë, 28 Qershor 2016 12:28   pdfShtypEmail

debiais rinovon per dy vjetGianni De Biasi mund te largohet nga drejtimi i kombetares shqipetare.Ne oret e fundit flitet per nje interesim te kombetares angleze ne drejtim te italianit te pankines kuqezi.Pas eliminit te anglezeve nga ana e Islandes ne Europian trajneri Roy Hodgson dha doreheqjen nga drejtimi i kombetares mbreterore.Qe ne oret e para te mengjesit filluan te qarkullonin zerat per nje interesim te federates angleze per trajnerin e Shqiperise.I pyetur nga gazetaret per kete eventualitet De Biasi u pergjigj qe do te ishte i nderur te drejtonte nje kombetare te tille.Nese do te ndodhe do te ulem te diskutoj me drejtuesit e federates angleze.Tani mbetet te presim zhvillimit me te fundit per sa i perket trajnerit kuqezi.


busy
komente