HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 15 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Alban HOXHA

Personal data

Picture of Alban HOXHA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Alban HOXHA
Birthday (Age):23. Maj 1987 (37)
Jersey Number:12
Player Position:Portier

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 24/08/2014LacivsPartizani100-------
Saturday, 30/08/2014ApoloniavsPartizani100-------
Thursday, 11/09/2014PartizanivsSkenderbeu100-------
Sunday, 14/09/2014KukësivsPartizani100--1----
Friday, 19/09/2014PartizanivsTeuta100-------
Friday, 26/09/2014TiranavsPartizani100-------
Saturday, 04/10/2014PartizanivsFlamurtari100-------
Sunday, 19/10/2014VllazniavsPartizani100--1----
Sunday, 26/10/2014PartizanivsElbasani100-------
Sunday, 02/11/2014PartizanivsApolonia100-------
Sunday, 30/11/2014TeutavsPartizani100-------
Monday, 08/12/2014PartizanivsTirana100-------
Saturday, 13/12/2014FlamurtarivsPartizani100-------
Wednesday, 17/12/2014PartizanivsVllaznia100-------
Saturday, 20/12/2014ElbasanivsPartizani100-------
Sunday, 25/01/2015LacivsPartizani100--1----
Monday, 09/02/2015PartizanivsSkenderbeu100-------
Sunday, 22/02/2015PartizanivsTeuta100-------
Sunday, 08/03/2015VllazniavsPartizani100-------
Friday, 13/03/2015TiranavsPartizani100-------
Sunday, 22/03/2015PartizanivsLaci100-------
Saturday, 04/04/2015PartizanivsApolonia100-------
Monday, 13/04/2015SkenderbeuvsPartizani100-------
Saturday, 18/04/2015PartizanivsKukësi100-------
Saturday, 25/04/2015TeutavsPartizani100-------
Monday, 04/05/2015PartizanivsTirana100-------
Games total2600--3----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2020-21Partizani-----------
Kategoria Superiore 2019-20Partizani-----------
Kupa e Shqiperise 2019-20Partizani-----------
Kategoria Superiore 2018-19Partizani-----------
Kupa e Shqiperise 2018-19Partizani-----------
Uefa Nation League 2018Shqiperi-----------
Kategoria Superiore 2017-18Partizani11---------
Kupa e Shqiperise 2017-18Partizani-----------
Kategoria Superiore 2016-17Partizani77---------
Kupa e Shqiperise 2016-17Partizani-----------
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi1-1--------
Euro 2016 - France 2016Shqiperi-----------
Kategoria Superiore 2015-16Partizani1212---2---1-
Kupa e Shqiperise 2015-16Partizani-----------
Kategoria Superiore 2014-15Partizani1313----3----
Kupa e Shqiperise 2014-15Partizani-----------
Kategoria Superiore 2013-14Partizani1414----3----
Kategoria Superiore 2012-13Besa88---------
Kategoria Superiore 2011-12Kastrioti22---------
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo-----------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo1313---1-----
Kupa e Shqiperise 2010-11Dinamo11---------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo1-1--------
Ndeshje miqesoreShqiperi1-1--------
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10KOSOVA(V)-----------
Career Total74713--36--1-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2020-212020-21PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2019-202019-20PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2018-192018-19PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19PartizaniPortier
Uefa Nation League 20182018ShqiperiPortier
Kategoria Superiore 2017-182017-18PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2016-172016-17PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17PartizaniPortier
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiPortier
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiPortier
Kategoria Superiore 2015-162015-16PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2014-152014-15PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2013-142013-14PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2012-132012-13BesaPortier
Kategoria Superiore 2011-122011-12KastriotiPortier
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoPortier
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoPortier
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11DinamoPortier
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoPortier
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiPortier
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10KOSOVA(V)PLAYERS