HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Amarildo BELISHA

Personal data

Picture of Amarildo BELISHA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Amarildo BELISHA
Birthday (Age):11. Korrik 1981 (43)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21KastriotivsVllaznia100--------
Sunday August 23TiranavsFlamurtari101--------
Sunday August 30FlamurtarivsDinamo100--------
Saturday September 19FlamurtarivsTeuta100--------
Saturday September 26GramozivsFlamurtari100--------
Sunday October 18BesavsFlamurtari101--------
Sunday October 25FlamurtarivsShkumbini101--------
Saturday October 31ApoloniavsFlamurtari100--------
Sunday November 08FlamurtarivsLaci100--------
Saturday November 21KastriotivsFlamurtari100--------
Saturday December 05DinamovsFlamurtari101--------
Saturday December 12FlamurtarivsSkenderbeu100--------
Saturday December 19FlamurtarivsGramozi100--------
Wednesday December 23VllazniavsFlamurtari101--------
Saturday January 23ShkumbinivsVllaznia100--1-----
Saturday February 06TiranavsVllaznia100--------
Saturday February 13VllazniavsSkenderbeu1001-------
Saturday February 20GramozivsVllaznia100--------
Wednesday March 10ShkumbinivsVllaznia100--------
Sunday March 21VllazniavsLaci100--------
Sunday March 28TiranavsVllaznia100--------
Friday April 02VllazniavsBesa100--------
Sunday April 11DinamovsVllaznia100--1-----
Saturday April 17VllazniavsSkenderbeu100--------
Sunday April 25VllazniavsFlamurtari100--------
Friday April 30GramozivsVllaznia100--------
Friday May 14ApoloniavsVllaznia100--------
Wednesday May 19VllazniavsTeuta100--------
Games total28051-2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14Vllaznia131035--41----
Kupa e Shqiperise 2013-14Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2012-13Vllaznia111013--5-----
Kategoria Superiore 2011-12Vllaznia1212-3--1-1-1-
Kategoria Superiore 2010-11Vllaznia131121--5-----
Kategoria Superiore 2009-10Vllaznia88-11-2-----
Kategoria Superiore 2009-10Flamurtari1515-1-13-----
Kupa e Shqiperise 2009-10Vllaznia11----------
Career Total7367614112011-1-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2013-142013-14VllazniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2009-102009-10VllazniaMesfushor