HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 17 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore
Flamurtari fitore me dyshime
nga Albaniassocer    E shtunë, 24 Janar 2015 19:14    pdfShtypEmail
flamurtari feste goliFlamurtari-Teuta 2-1 Abilaliaj4,Cota 25,Shehaj 95

Ne Vlore u zhvillua nje ndeshje e luftuar nga te dyja palet. Ne minuten e katert Rizvani grushton goditjen e Telushit por topi perfundon ne kembet...
Lexo ma...
 
Vllaznia i dhuron kryesimin Kukesit
nga Albaniassocer    E shtunë, 24 Janar 2015 18:50    pdfShtypEmail
Vllaznia-Kukesi-1-0Vllaznia-Kukesi 1-2 Pejic 6,Lushtaku 59,Kalaja 66

Ekipi shkodran me ane te Sykajt i dhuroi nje gol te shpejte Pejicit te Kukesit.

Ndeshja ne Shkoder hapet me golin e shpejte te Kukesit por mund...
Lexo ma...
 
Vit i ri por Tirane e vjeter
nga Albaniassocer    E shtunë, 24 Janar 2015 16:20    pdfShtypEmail
Tirana-gooolTirana-Apolonia  2-0 Ndikumana 46,64

Tirane e vjeter per rezultatet por edhe per 11-shin fillestare ku vetem Muzaka ishte lojtar i ardhur ne Janar.

Ekipi bardheblu e ka hapur vitin e ri...
Lexo ma...
 
Flamurtari vazhdon blerjet
nga Albaniassocer    E hënë, 19 Janar 2015 00:10    pdfShtypEmail
flamurtari-thumbKete radhe ekipi vlonjat ka afruar nje mbrojtes te kraut te majte.Lojtari ne fjale eshte maqedonasi Yani Urdinov.Mbrojtesi vjen nga Shkendija e Tetoves dhe eshte aktivizuar ne disa kampionate...
Lexo ma...
 
Merkato Kategoria Superiore
nga Albaniassocer    E premte, 09 Janar 2015 22:46    pdfShtypEmail
kategoria superioreVazhdojne levizjet e ekipeve shqipetare te Superiores.Mirel Cota eshte rikthyer tek Teuta sebashhku me mbrojtesin Shaqir Stafa,nga ky ekip eshte larguar Bardulla ne drejtim te Vllaznise.Tek...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL