HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Amarildo DIMO

Personal data

Picture of Amarildo DIMO
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Amarildo DIMO
Birthday (Age):25. Gusht 1982 (41)
Jersey Number:2
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday September 01SkenderbeuvsBesa100--------
Thursday October 03VllazniavsSkenderbeu010--------
Sunday October 06SkenderbeuvsLaci1011-------
Saturday October 19SkenderbeuvsTeuta101--------
Saturday November 02SkenderbeuvsPartizani010--------
Sunday December 01SkenderbeuvsFlamurtari100--1-----
Saturday December 07KukësivsSkenderbeu100--------
Saturday December 14SkenderbeuvsTirana101--------
Sunday February 02SkenderbeuvsVllaznia100--------
Saturday February 22SkenderbeuvsKastrioti100--------
Sunday March 02PartizanivsSkenderbeu100--------
Sunday March 30VllazniavsSkenderbeu101------1-
Saturday April 05SkenderbeuvsTirana100--1-----
Sunday April 13FlamurtarivsSkenderbeu100--------
Sunday April 20SkenderbeuvsBesa100--------
Saturday April 26TeutavsSkenderbeu100--------
Wednesday April 30SkenderbeuvsKukësi010--------
Sunday May 04PartizanivsSkenderbeu010--------
Games total14441-2---1-


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2015-16Apolonia------------
Kategoria Superiore 2014-15Apolonia77--2-2-----
Kategoria Superiore 2014-15Skenderbeu32121-------
Kupa e Shqiperise 2014-15Apolonia11----------
Kategoria Superiore 2013-14Skenderbeu119231-2---1-
Kupa e Shqiperise 2013-14Skenderbeu11----1-----
CHAMPIONS League 2012-13Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2011-12Bylis77--5-1--41-
Kategoria Superiore 2010-11Bylis1313-19-62----
Kategoria 1 2009-10Bylis1010-1611-----
Career Total535037241132-42-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16ApoloniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15ApoloniaMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15ApoloniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14SkenderbeuMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14SkenderbeuMbrojtes
CHAMPIONS League 2012-132012-13SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12BylisMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11BylisSulmues
Kategoria 1 2009-102009-10BylisPLAYERS