HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 26 Shkurt 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Renato MALOTA

Personal data

Picture of Renato MALOTA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Renato MALOTA
Birthday (Age):24. Qershor 1989 (34)
Jersey Number:24
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 24/08/2014VllazniavsKukësi100--------
Sunday, 31/08/2014KukësivsElbasani100--------
Wednesday, 10/09/2014LacivsKukësi100--------
Sunday, 14/09/2014KukësivsPartizani100--1-----
Friday, 19/09/2014SkenderbeuvsKukësi100--------
Friday, 26/09/2014ApoloniavsKukësi100--------
Sunday, 05/10/2014KukësivsTeuta100--------
Saturday, 18/10/2014TiranavsKukësi100--------
Saturday, 25/10/2014KukësivsFlamurtari100--------
Sunday, 02/11/2014ElbasanivsKukësi100--------
Sunday, 09/11/2014KukësivsLaci100--1-----
Sunday, 23/11/2014PartizanivsKukësi100--------
Sunday, 30/11/2014KukësivsSkenderbeu100--------
Friday, 12/12/2014TeutavsKukësi101--------
Wednesday, 17/12/2014KukësivsTirana100--------
Sunday, 21/12/2014FlamurtarivsKukësi100--------
Saturday, 24/01/2015VllazniavsKukësi100--------
Sunday, 08/02/2015LacivsKukësi101--------
Saturday, 28/02/2015ApoloniavsKukësi100--------
Wednesday, 04/03/2015KukësivsTeuta1001-------
Sunday, 08/03/2015TiranavsKukësi100--1-----
Saturday, 21/03/2015KukësivsVllaznia100--------
Saturday, 04/04/2015ElbasanivsKukësi100--------
Monday, 13/04/2015KukësivsLaci101--------
Saturday, 18/04/2015PartizanivsKukësi100--------
Sunday, 26/04/2015KukësivsSkenderbeu100--1-----
Saturday, 02/05/2015KukësivsApolonia100--------
Saturday, 09/05/2015TeutavsKukësi100--------
Sunday, 17/05/2015KukësivsTirana100--------
Games total29031-4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2019-20Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2019-20Partizani------------
Kupa e Shqiperise 2019-20Kukësi------------
Kategoria Superiore 2018-19Partizani------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Kukësi------------
Kategoria 1 2018-19Vllaznia321---------
Kategoria Superiore 2017-18Vllaznia77-12-3-----
Kategoria Superiore 2017-18Partizani------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Kukësi------------
Kategoria Superiore 2016-17Partizani33----2-----
Kupa e Shqiperise 2016-17Kukësi------------
Kategoria Superiore 2015-16Kukësi1616--116-----
Kupa e Shqiperise 2015-16Kukësi11--1-1-----
Kategoria Superiore 2014-15Kukësi1313-11-4-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Kukësi33----1-----
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi99----3-----
Kupa e Shqiperise 2013-14Kukësi22----1-----
Kategoria Superiore 2012-13Kukësi66--2-------
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo44--2-3-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo6331--2-----
Kupa e Shqiperise 2010-11Dinamo11----------
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo88--2-3-----
Career Total83794311129-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2019-202019-20VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2019-202019-20PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2018-192018-19PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19KukësiMbrojtes
Kategoria 1 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16KukësiMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15KukësiMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoMbrojtes
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11DinamoMbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes