HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15
 Kronika e ndeshjes: Java 8 - E shtunë, 18. Tetor 2014 - 15:00 h

TiranaKukësi
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 18 Tetor 2014
Match Time :15:00 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Remzi SADIKU, Ridiger COKAJ, Emigers GANCI, Ermal BARUSHI
 
Spektatore: 50
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Autogol
  • 3' : Erjon DUSHKU ( 1 )
  Gol
  • 46' : Elis BAKAJ ( 1 )
  • 87' : Debatik CURRI ( 1 | Goditje e lire nga 50 metra )
  • 39' : Kushtrim LUSHTAKU ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 38' : Selemani NDIKUMANA ( 1 )
  • 80' : Gentian MUCA ( 1 )
  • 20' : Roland PEQINI ( 1 )
  • 52' : Edon HASANI ( 1 )
  • 86' : Kushtrim LUSHTAKU ( 1 )
  • 90' : Ivan PERIC ( 1 )
  Penallti e humbur
   • 81' : Pero PEJIC ( 1 | Godet traversen )