HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 22 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - James ADENIYI

Personal data

Picture of James ADENIYI
Name: James ADENIYI
Jersey Number: 7
Player Position: Mesfushor

Games history


Games Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Saturday August 31 Teuta vs Bylis 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday September 14 Bylis vs Kastrioti 1 0 0 - - - - - - - -
Wednesday September 18 Partizani vs Bylis 1 0 0 - - - - - - - -
Sunday September 22 Laci vs Bylis 1 0 0 - - 1 - - - - -
Saturday September 28 Bylis vs Besa 1 0 1 1 - - - - - - -
Saturday October 05 Bylis vs Kukësi 1 0 0 - - - - - - - -
Sunday October 20 Tirana vs Bylis 1 0 1 - - - - - - - -
Sunday November 03 Vllaznia vs Bylis 1 0 1 - - - - - - - -
Saturday November 23 Bylis vs Teuta 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday November 30 Kastrioti vs Bylis 1 0 0 - - - - - - - -
Sunday December 08 Bylis vs Partizani 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday December 14 Bylis vs Laci 1 0 0 - - - - - - - -
Games total 12 0 3 1 - 1 - - - - -


Personal statistics


Competition Team Played Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20 Skenderbeu - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2018-19 Skenderbeu - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2017-18 Skenderbeu 1 1 - - 1 - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2017-18 Skenderbeu - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2016-17 Skenderbeu 9 9 - 3 5 - 1 - - - - -
Kupa e Shqiperise 2016-17 Laci - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2016-17 Skenderbeu - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2015-16 Laci 8 8 - 2 6 - - - - 1 - 1
Kategoria Superiore 2015-16 Skenderbeu 8 8 - 5 6 - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2015-16 Skenderbeu 1 1 - - 1 - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2015-16 Laci 1 1 - - 2 - - - - - - -
Kategoria Superiore 2014-15 Laci 13 13 - 4 10 - 1 - - - - -
Kupa e Shqiperise 2014-15 Laci 2 2 - 1 1 - - - - 1 - -
Kategoria Superiore 2013-14 Bylis 6 6 - 1 1 - 1 - - - - -
Kategoria Superiore 2013-14 Laci 6 4 2 - 3 1 1 - - - - -
Kupa e Shqiperise 2013-14 Laci - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2012-13 Bylis 2 1 1 - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2012-13 Tomori 2 2 - - 1 - - - - - - -
Career Total 59 56 3 16 37 1 4 - - 2 - 1

Playing career


Competition Season Team Function / Position
Kupa e Shqiperise 2019-20 2019-20 Skenderbeu Sulmues
Kupa e Shqiperise 2018-19 2018-19 Skenderbeu Sulmues
Kategoria Superiore 2017-18 2017-18 Skenderbeu Sulmues
Kupa e Shqiperise 2017-18 2017-18 Skenderbeu Sulmues
Kategoria Superiore 2016-17 2016-17 Skenderbeu Sulmues
Kupa e Shqiperise 2016-17 2016-17 Laci Sulmues
Kupa e Shqiperise 2016-17 2016-17 Skenderbeu Sulmues
Kategoria Superiore 2015-16 2015-16 Laci Sulmues
Kategoria Superiore 2015-16 2015-16 Skenderbeu Sulmues
Kupa e Shqiperise 2015-16 2015-16 Skenderbeu Sulmues
Kupa e Shqiperise 2015-16 2015-16 Laci Sulmues
Kategoria Superiore 2014-15 2014-15 Laci Sulmues
Kupa e Shqiperise 2014-15 2014-15 Laci Sulmues
Kategoria Superiore 2013-14 2013-14 Bylis Mesfushor
Kategoria Superiore 2013-14 2013-14 Laci Mesfushor
Kupa e Shqiperise 2013-14 2013-14 Laci Mesfushor
Kategoria Superiore 2012-13 2012-13 Bylis Mesfushor
Kategoria Superiore 2012-13 2012-13 Tomori Mesfushor