HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 05 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - James ADENIYI

Personal data

Picture of James ADENIYI
Name:James ADENIYI
Jersey Number:8
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 24/08/2014LacivsPartizani100--------
Saturday, 30/08/2014SkenderbeuvsLaci100--------
Wednesday, 10/09/2014LacivsKukësi100--------
Sunday, 14/09/2014TeutavsLaci100--------
Saturday, 20/09/2014LacivsTirana100--------
Saturday, 27/09/2014FlamurtarivsLaci1011-1-----
Sunday, 05/10/2014LacivsVllaznia1002-------
Saturday, 18/10/2014ElbasanivsLaci100--------
Sunday, 26/10/2014LacivsApolonia1011-------
Saturday, 20/12/2014ApoloniavsLaci0102-------
Sunday, 25/01/2015LacivsPartizani100--------
Sunday, 08/02/2015LacivsKukësi101--------
Saturday, 14/02/2015TeutavsLaci101--------
Sunday, 22/02/2015LacivsTirana100--------
Wednesday, 04/03/2015LacivsVllaznia101--------
Monday, 16/03/2015LacivsApolonia100--------
Saturday, 04/04/2015LacivsSkenderbeu101--------
Monday, 13/04/2015KukësivsLaci100--------
Sunday, 26/04/2015TiranavsLaci100--------
Saturday, 02/05/2015LacivsFlamurtari1002-------
Saturday, 09/05/2015VllazniavsLaci1001-------
Sunday, 17/05/2015LacivsElbasani100--------
Games total21169-1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Skenderbeu------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2017-18Skenderbeu11--1-------
Kupa e Shqiperise 2017-18Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2016-17Skenderbeu99-35-1-----
Kupa e Shqiperise 2016-17Laci------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2015-16Laci88-26----1-1
Kategoria Superiore 2015-16Skenderbeu88-56-------
Kupa e Shqiperise 2015-16Skenderbeu11--1-------
Kupa e Shqiperise 2015-16Laci11--2-------
Kategoria Superiore 2014-15Laci1313-410-1-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Laci22-11----1--
Kategoria Superiore 2013-14Bylis66-11-1-----
Kategoria Superiore 2013-14Laci642-311-----
Kupa e Shqiperise 2013-14Laci------------
Kategoria Superiore 2012-13Bylis211---------
Kategoria Superiore 2012-13Tomori22--1-------
Career Total59563163714--2-1

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20SkenderbeuSulmues
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2017-182017-18SkenderbeuSulmues
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2016-172016-17SkenderbeuSulmues
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17LaciSulmues
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2015-162015-16LaciSulmues
Kategoria Superiore 2015-162015-16SkenderbeuSulmues
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16SkenderbeuSulmues
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16LaciSulmues
Kategoria Superiore 2014-152014-15LaciSulmues
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15LaciSulmues
Kategoria Superiore 2013-142013-14BylisMesfushor
Kategoria Superiore 2013-142013-14LaciMesfushor
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14LaciMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13BylisMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13TomoriMesfushor