HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Bruno TELUSHI

Personal data

Picture of Bruno TELUSHI
Name:Bruno TELUSHI
Jersey Number:17
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 22/08/2015FlamurtarivsTeuta100--1-----
Friday, 28/08/2015PartizanivsFlamurtari100--1-----
Sunday, 13/09/2015FlamurtarivsLaci100--------
Sunday, 20/09/2015FlamurtarivsVllaznia100--1-----
Saturday, 17/10/2015TiranavsFlamurtari100--------
Sunday, 25/10/2015FlamurtarivsBylis100--------
Saturday, 31/10/2015SkenderbeuvsFlamurtari100--------
Saturday, 07/11/2015TeutavsFlamurtari100-1------
Wednesday, 02/12/2015FlamurtarivsKukësi101--1-----
Sunday, 06/12/2015TerbunivsFlamurtari100--------
Saturday, 19/12/2015BylisvsFlamurtari100-----1--
Sunday, 31/01/2016FlamurtarivsTeuta100--------
Saturday, 06/02/2016PartizanivsFlamurtari100--11----
Sunday, 21/02/2016FlamurtarivsVllaznia100-----1--
Saturday, 27/02/2016KukësivsFlamurtari100--------
Saturday, 05/03/2016FlamurtarivsTerbuni100--------
Wednesday, 09/03/2016TiranavsFlamurtari100--------
Sunday, 13/03/2016FlamurtarivsBylis100-1------
Saturday, 02/04/2016TeutavsFlamurtari101--------
Sunday, 10/04/2016FlamurtarivsPartizani100--------
Saturday, 16/04/2016LacivsFlamurtari100--------
Monday, 25/04/2016VllazniavsFlamurtari100--------
Friday, 29/04/2016FlamurtarivsKukësi100--------
Wednesday, 04/05/2016TerbunivsFlamurtari100-----1--
Sunday, 08/05/2016FlamurtarivsTirana1011-------
Games total25031251-3--


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2018-19Flamurtari------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2017-18Flamurtari------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2016-17Flamurtari55-1--3--1--
Kupa e Shqiperise 2016-17Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2015-16Flamurtari1212-23251-3--
Kupa e Shqiperise 2015-16Flamurtari22--1-------
Kategoria Superiore 2014-15Flamurtari1414--2-71-1--
Kupa e Shqiperise 2014-15Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2013-14Flamurtari99-23-3-----
Kupa e Shqiperise 2013-14Flamurtari11--1-------
EUROPA League 2012-13Flamurtari11----------
Kategoria Superiore 2012-13Flamurtari743---2-----
Kategoria Superiore 2011-12Flamurtari105511-3-----
U-21 InternationalsShqiperia U-2131211-2-----
Career Total6454107122252-5--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2018-192018-19FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2017-182017-18FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2016-172016-17FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2013-142013-14FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14FlamurtariMesfushor
EUROPA League 2012-132012-13FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12FlamurtariMesfushor
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor