HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Odhise ROSHI

Personal data

Picture of Odhise ROSHI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Odhise ROSHI
Birthday (Age):22. Maj 1991 (33)
Height:187 cm
Weight:78 kg
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 23TiranavsFlamurtari1001-------
Sunday August 30FlamurtarivsDinamo100--------
Sunday September 13SkenderbeuvsFlamurtari010--------
Saturday September 19FlamurtarivsTeuta100--------
Saturday September 26GramozivsFlamurtari101--------
Sunday October 04FlamurtarivsVllaznia1002-------
Sunday October 25FlamurtarivsShkumbini100--------
Saturday October 31ApoloniavsFlamurtari100--------
Sunday November 08FlamurtarivsLaci100--------
Saturday November 21KastriotivsFlamurtari100--------
Monday November 30FlamurtarivsTirana100--------
Saturday December 05DinamovsFlamurtari100--------
Saturday December 12FlamurtarivsSkenderbeu100--------
Wednesday December 16TeutavsFlamurtari100--------
Saturday December 19FlamurtarivsGramozi100--------
Wednesday December 23VllazniavsFlamurtari100--------
Friday January 29ShkumbinivsFlamurtari100--------
Wednesday February 03FlamurtarivsBesa100--------
Sunday February 07FlamurtarivsApolonia101--------
Friday February 12LacivsFlamurtari100--------
Sunday February 21FlamurtarivsKastrioti100--------
Sunday March 07LacivsFlamurtari100--------
Sunday March 21FlamurtarivsTirana100--------
Sunday March 28BesavsFlamurtari010--------
Friday April 02FlamurtarivsDinamo010--------
Sunday April 11SkenderbeuvsFlamurtari010--------
Sunday April 25VllazniavsFlamurtari100--------
Friday April 30FlamurtarivsApolonia010--------
Friday May 14TeutavsFlamurtari100--------
Games total24523-------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Uefa Nation League 2018Shqiperi------------
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi541-2-2-----
Euro 2016 - France 2016Shqiperi11-1--------
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi2111--1-----
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi312-1-2-----
Kategoria Superiore 2010-11Flamurtari1311265-3-----
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi11-1--------
U-21 InternationalsShqiperia U-2122----1-----
Kategoria Superiore 2009-10Flamurtari1412213-------
Ndeshje miqesoreShqiperi32111-------
Career Total443591112-9-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Uefa Nation League 20182018ShqiperiMesfushor
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiMesfushor
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11FlamurtariMesfushor
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiSulmues
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Sulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10FlamurtariSulmues
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMesfushor