HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 24 Maj 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 19 - E premte, 29. Janar 2010 - 15:00 h

ShkumbiniFlamurtari
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 29 Janar 2010
Match Time :15:00 h
 
Playground :Fusha Sportive Peqin
Match referee(s):Sokol JARECI
 
Spektatore: 1.800

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

 Eventet
Gol
 • 15' : Ilirjan CAUSHAJ ( 1 | Penalti )
 • 55' : Ilirjan CAUSHAJ ( 1 | Penallti )
 • 26' : Franc VELIU ( 1 )
Karton i verdhe
 • 18' : Driton KRASNIQI ( 1 )
 • 49' : Ibrahim BEJTE ( 1 )
 • 56' : Fejzo SHENAJ ( 1 )
 • 72' : Edin FERIZOVIC ( 1 )
 • 76' : Viktor GJYLA ( 1 )
 • 14' : Halim BEGAJ ( 1 )
 • 45' : Unkown Person ( 1 )
 • 52' : Devis MEMA ( 1 )

 Permbledhja
15' Grbovic brenda zones, blloket ne menyre te parregullt nga Mocka dhe gjyqtari Jareci akordon 11-metersh. Gjuan Caushaj dhe shenon . 1-0!41' Migen Memelli fiton penallti, gjuan vete nga pika e bardhe dhe humbet shansin me te mire per te kaluar Flamurtarin ne avantazh dhe per te shenuar golin e pare ne debutimin e tij me skuadren Vlonjate