HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Ndeshje miqesore

Player Information - Odhise ROSHI

Personal data

Picture of Odhise ROSHI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Odhise ROSHI
Birthday (Age):22. Maj 1991 (33)
Height:187 cm
Weight:78 kg
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Monday November 17ItalivsShqiperi010--------
Saturday June 13ShqiperivsFranca100--------
Saturday March 26AustrivsShqiperi010--------
Tuesday March 29LuksemburgvsShqiperi010--------
Sunday May 29ShqiperivsKatar101--------
Friday June 03UkrainevsShqiperi100--------
Tuesday March 28ShqiperivsBosnia & Herzegovina010--------
Sunday June 04LuksemburgvsShqiperi1011-------
Monday November 13TurqivsShqiperi100--------
Games total5421-------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Uefa Nation League 2018Shqiperi------------
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi541-2-2-----
Euro 2016 - France 2016Shqiperi11-1--------
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi2111--1-----
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi312-1-2-----
Kategoria Superiore 2010-11Flamurtari1311265-3-----
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi11-1--------
U-21 InternationalsShqiperia U-2122----1-----
Kategoria Superiore 2009-10Flamurtari1412213-------
Ndeshje miqesoreShqiperi32111-------
Career Total443591112-9-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Uefa Nation League 20182018ShqiperiMesfushor
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiMesfushor
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11FlamurtariMesfushor
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiSulmues
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Sulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10FlamurtariSulmues
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMesfushor