HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 01 Mars 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Ndeshje miqesore
 Kronika e ndeshjes: Miqesore 2016 - E martë, 29. Mars 2016 - 21:15 h

LuksemburgShqiperi
02

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 29 Mars 2016
Match Time :21:15 h
Match number :2
 
Playground :Stadium "Josy Barthel" - Luxembourg
Match referee(s):Robert SCHORGENHOFER,, Maximilian Kolbitsch, Ricardo Fernandes, Roland Riedel
 
Spektatore: 3.000
Weather:rainy
Fieldcondition:wet

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
   • 63' : Armando SADIKU ( 1 )
   • 75' : Sokol CIKALLESHI ( 1 )
   Karton i kuq
   • 45' : Jonathan JOUBERT ( 1 )
    Karton i verdhe
    • 51' : Ricardo DELGADO ( 1 )
    • 32' : Arlind AJETI ( 1 )