HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 01 Tetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Ndeshje miqesore

Player Information - Ledion MEMUSHAJ

Personal data

Picture of Ledion MEMUSHAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Ledion MEMUSHAJ
Birthday (Age):17. Dhjetor 1986 (36)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Wednesday February 09ShqiperivsSlloveni010--------
Friday November 14FrancavsShqiperi100--------
Monday November 17ItalivsShqiperi100--------
Saturday June 13ShqiperivsFranca010--------
Tuesday March 29LuksemburgvsShqiperi101--------
Friday June 03UkrainevsShqiperi010--------
Wednesday August 31ShqiperivsMaroku010--------
Tuesday March 28ShqiperivsBosnia & Herzegovina101--------
Sunday June 04LuksemburgvsShqiperi100--------
Monday November 13TurqivsShqiperi100---1----
Games total642---1----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Uefa Nation League 2018Shqiperi------------
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi5411--1-----
Euro 2016 - France 2016Shqiperi------1-----
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi11-1--------
Ndeshje miqesoreShqiperi4131---1----
Career Total10643--21----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Uefa Nation League 20182018ShqiperiMesfushor
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiMesfushor
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMesfushor