HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Franc VELIU

Personal data

Picture of Franc VELIU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Franc VELIU
Birthday (Age):11. Nentor 1989 (34)
Jersey Number:11
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 23/08/2014FlamurtarivsTeuta100--------
Saturday, 30/08/2014TiranavsFlamurtari100-1------
Sunday, 14/09/2014FlamurtarivsVllaznia100--------
Saturday, 20/09/2014ElbasanivsFlamurtari100--------
Saturday, 27/09/2014FlamurtarivsLaci100--------
Saturday, 04/10/2014PartizanivsFlamurtari100--------
Friday, 17/10/2014FlamurtarivsSkenderbeu100--------
Saturday, 25/10/2014KukësivsFlamurtari101--------
Sunday, 09/11/2014ApoloniavsFlamurtari100--------
Saturday, 24/01/2015FlamurtarivsTeuta100--------
Friday, 30/01/2015TiranavsFlamurtari100--1-----
Sunday, 08/02/2015FlamurtarivsApolonia100--------
Saturday, 14/02/2015FlamurtarivsVllaznia100--------
Sunday, 22/02/2015ElbasanivsFlamurtari100--------
Thursday, 12/03/2015FlamurtarivsLaci100--------
Sunday, 12/04/2015ApoloniavsFlamurtari100--1-----
Games total1601-12-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2018-19Flamurtari------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2017-18Flamurtari------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2016-17Flamurtari77-1-12-----
Kupa e Shqiperise 2016-17Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2015-16Kukësi312-----1---
Kategoria Superiore 2015-16Partizani11-1--------
Kupa e Shqiperise 2015-16Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2014-15Flamurtari88---12-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2013-14Flamurtari97221-2---1-
Kupa e Shqiperise 2013-14Flamurtari11----1-----
EUROPA League 2012-13Flamurtari11----------
Kategoria Superiore 2012-13Flamurtari99--1-2-----
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi------------
Kategoria Superiore 2011-12Flamurtari1212--3-4-1---
Kategoria Superiore 2010-11Flamurtari1414--1-4-----
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi------1-----
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Kategoria Superiore 2009-10Flamurtari16151-3-1-----
Ndeshje miqesoreShqiperi1-1---------
Career Total8276649219-2-1-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2018-192018-19FlamurtariMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18FlamurtariMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17FlamurtariMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15FlamurtariMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14FlamurtariMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14FlamurtariMbrojtes
EUROPA League 2012-132012-13FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13FlamurtariMbrojtes
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11FlamurtariMbrojtes
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiMbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10FlamurtariMbrojtes
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMbrojtes